Asi třetina zaměstnanců má zkušenost s milostným poměrem na pracovišti. „Lidé jsou sexuální bytosti od narození až do smrti a nemají vypínač, který by je při příchodu do práce zbavil myšlenek na sex,“ říká sexuoložka Laura Janáčková. Podle ní by absence sexuálního napětí mohla snížit pracovní motivaci až o polovinu. Pandemie však do těchto tajných vztahů tvrdě zasáhla. Navzdory obecné radě „co je v domě, není pro mě“ má zkušenost se sexem na pracovišti každý třetí zaměstnanec. Bez sexuálního napětí mezi muži a ženami bychom možná přišli až o polovinu pracovního výkonu, míní Laura Janáčková. Muži se před ženami snaží více ukázat, jejich sebevědomí roste s pracovním výkonem. I ženy jsou více motivované díky přitažlivým kolegům, vysvětluje vliv milostných záležitostí na pracovní produktivitu. Na druhou stranu, když vztah skončí, produktivita zúčastněných klesá.
Podle Janáčkové se firmy snaží regulovat intimní vztahy na pracovišti hlavně proto, aby mohly efektivně řídit své zaměstnance. „S autoritou by se pak obtížně pracovalo,“ shrnuje sexuoložka. Příliš se řeší, kdo, kde a s kým co sexuálního na pracovišti prováděl, ale málo se mluví o tom, kolik kvalitních vztahů tam vzniká.
V Česku také chybí kvalitní osvěta o tom, jak se chovat při sexuálním obtěžování. Tato osvěta chybí v rodinách a školách, ale mohou s ní pomoci i zaměstnavatelé.
Pokud chceš začít nevšední vzrušení na pracovišti nebo si to jen představit, ihned navštiv tuto stránku a uvidíš, že tvoje míra vzrušení dosáhne vrcholu!

Poslední větší výzkum na toto téma prováděla firma STEM/MARK už před několika lety. Zkušenost se sexem na pracovišti uvádělo 33,5 procenta mužů a 28,9 procenta žen. Z těch, kteří se přiznali, uvádělo přibližně osmdesát procent sexuální aktivitu se stejně postaveným spolupracovníkem či spolupracovnicí. Ve zbývajících dvaceti procentech uváděly ženy sex s nadřízeným, zatímco u mužů mírně převažoval sex s podřízenou.